Yasal Uyarı

Evetsigorta.com (Bundan sonra Evet Sigorta olarak anılacaktır.) İnternet üstünden kullanıcılarına ihtiyaç duydukları sigorta planlarını satmak ve tanıtmak amacıyla kurulmuş bir web sitesidir. Tüm satın alma sürecinde ve sürecin devamında aşağıda yer alan koşul ve kayıtları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktasınız.

Evet Sigorta, Kültür Mah. Kızılay Cd. 1376 Sk. No:10 Gal Apt. Alsancak /İZMİR adresinde mukim, Evet Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. sigorta acentesinin bir hizmetidir. Evet Sigorta, tarafından satılmakta olan tüm sigorta planları Generali Sigorta şirketine ait olan poliçelerdir. Evet Sigorta ile ilgili ayrıntılı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Gizlilik Taahhüdü ve Güvenlik Politikası

Evet Sigorta, web sitesi üzerinden sürdürdüğü hizmetin kalitesini ve devamlılığını sağlamak konusunda azami çabayı göstermektedir. Bununla birlikte bağlantı, veritabanı, uygulama ya da diğer sebepler nedeniyle sağlanan hizmetin kesintiye uğraması, beklenildiği gibi çalışmaması ve durması sebepleri nedeniyle kullanıcı tarafında meydana gelebilecek herhangi bir zarardan ya da sorundan Evet Sigorta sorumlu değildir.

Sigorta satım uygulamasının çalışması maksadıyla Evet Sigorta, bilgisayarınızda yer alan İnternet tarayıcısına bazı çerez dosyaları bırakmaktadır. Bu dosyalarla ilgili sorumluluk kullanıcıya aittir.

Evet Sigorta, sigorta satın alınması kapsamında verdiğiniz şahsınıza ait tüm bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt etmektedir. Bu bilgilerin alınan tüm teknik güvenlik önlemlerine rağmen herhangi bir yol ile üçüncü kişilerin eline geçmesinden Evet Sigorta sorumlu değildir.

Evet Sigorta, kullanıcı alışkanlıkları, tarayıcı özellikleri ve diğer eğilimleri belirlemek maksadıyla çerez dosyaları aracılığıyla bilgisayarınızdan kullanıcı bilgilerini içermeyen bazı anonim bilgiler toplamaktadır. Bu bilgiler sadece analiz amacıyla kullanılacak olup, üçüncü kişiler ile paylaşılmayacaktır.

Evet Sigorta, sigorta satım sürecinin tamamında bilgilerinizin üçüncü kişiler tarafından görülmesini engelleyen ve güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan teknolojiler kullanmaktadır. Kişisel verilerinizi girdiğiniz sayfalar SSL teknolojisiyle korunmakta ve kredi kartı bilgileriniz Garanti Bankası tarafından sunulan ortak ödeme sayfası aracılığıyla alınmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz tamamen banka tarafından işlenmekte ve sistemlerimizde hiçbir şekilde kayıt edilmemektedir.

Evet Sigorta, müşterilerinin sağladıkları bilgileri doğru olarak kabul etmektedir. Bu sebeple sigorta poliçenizle ilgili bilgiler verirken bu bilgilerin doğru ve tam olmasına azami dikkat göstermelisiniz. Eksik ya da yanıltıcı bilgiler, sigorta koruması altına girmenizi engelleyebileceği gibi sigorta tazminatını doğuracak bir olay olması halinde bu haktan yararlanmanızı engelleyebilir. Bu tip durumların yaşaması halinde Evet Sigorta herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Fiyat Politikası

Sigorta satım uygulamasında yer alan fiyatlar, belirli zaman aralıklarında güncel döviz oranları da hesaba katılarak güncellenmektedir. Bu sebeple sigorta uygulamasından aldığınız fiyat ile ödeme aşamasında ödeyeceğiniz fiyat arasında çok küçük farklar yaşanması muhtemeldir.

Teslimat Koşulları

Evet Sigorta üstünden alacağınız sigorta poliçelerinin teslimatı konusunda iki farklı yol izlenmektedir. Telefon ile sipariş halinde teslim yöntemi telefonda belirlenecektir.

A- Kargo:

Müşterimizin sigorta planını site üzerinden hemen al yöntemi ile satın alması halinde kargo bedeli toplam bedele eklenerek sigorta poliçesi Yurtiçi ya da MNG Kargo firmaları aracılığı ile vermiş olduğunuz adrese gönderilecektir. Kargo firması ile yaptığımız anlaşma neticesinde, kargonuz adresinize indirimle teslim edilecektir.

Kargo takip numarası, kargoya veriş tarihi poliçenizin kargoya verilmesini takiben müşteri temsilcilerimiz tarafından vermiş olduğunuz e-posta adresine iletilecektir. Bu takip numarası ile kargonuzun nerede olduğunu görmeniz mümkündür. Sigorta poliçeniz, siparişinizin onaylanmasını takiben 24-72 saat arasında kargo şirketi tarafından size teslim edilecektir.

Kargoda yaşanan gecikme ve kayıplardan ötürü şirketimiz sorumluluk kabul etmemektedir.

B- Bölge Ofisinden Temin:

Evet Sigorta, Türkiye'nin üç büyük ilinde (İstanbul, Ankara, İzmir) ve Generali Sigorta'nın yetkili acentelerinin desteğiyle diğer büyük illerde de hizmet göstermekte olup, kullanıcılarımız sipariş verdikleri sigorta poliçesini herhangi bir ek ücret ödemeden bölge ofislerinden temin etme şansına sahiptirler. Hemen al seçeneğinde teslim için bölge ofisinin seçilmesi halinde siparişin onaylanmasından 24 saat sonra poliçe bölge ofisimizden temin edilebilir.

Ürünler:

Evet Sigorta, Generali Sigorta şirketinin sigorta poliçelerini web sitesi ve telefon hizmetleri üstünden satmaktadır. Sigorta poliçelerinin her biri birbirlerinden farklı teminat özellikleri içermekte olup, bu teminatlar sigorta planı seçildikten sonra PDF biçiminde gösterilmektedir. Bu teminatlar e-posta ile bilgi istemeniz halinizde, e-postanıza da PDF biçiminde gönderilecektir.

Evet Sigorta, üstünde satılmakta olan seyahat sigortaları gidilecek olan ülkelerde istenen asgari vize seyahat sigortası teminatlarını içermektedir.

PDF dosya biçimini görüntülemek için Adobe Reader, Foxit Reader ya da Okular programları kullanılabilir.

İade Koşulları:

Evet Sigorta'dan yukarıda sayılan yöntemlerden biriyle bir seyahat poliçesi satın alındığında, poliçe başlangıç tarihinden 48 saat öncesine kadar, Evet Sigorta'nın bölge ofislerinden birine başvurarak satın alınan poliçe iade edebilir.

Diğer Koşullar

Evet Sigorta, belirli dönemlerde düzenlediği ve sigorta ihtiyaçlarınızı hedefleyen kampanyalarında e-postanıza ya da telefonunuza tanıtım maksadıyla ilanlar gönderme hakkına sahiptir.

sigorta